П`ятниця, 23.04.2021, 13:22

Батькам

Заходи, спрямовані  на підвищення рівня кібербезпеки дітей. Це важливо!

Рішення другого пленарного засідання четвертої сесії восьмого скликання Полтавської ОДА від 09.04.2021р. №176 на звернення депутатів ПЕРЕГЛЯНУТИ

Захист дітей онлайн під час карантину, дистанційного та інституційного навчання.

Поради батькам

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: «ДІТИ. ІНТЕРНЕТ. МОБІЛЬНИЙ ЗВ'ЯЗОК»

Онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів»

До відома учнів та батьків

Контакти, куди ви можете  анонімно звернутися за допомогою:

Національна дитяча гаряча лінія 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних), 116111 (безкоштовно з мобільних);

Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15- 47;

Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123.

Алгоритм дій щодо виявлення ознак перебування (можливого перебування) дітей на небезпечних соціальних сайтах мережі Інтернет

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України Д. Шмигаля від 21.08.2020 року № 35518/0/1-20 та з метою формування нової культури поведінки, навчання та перебування у закладах загальної середньої освіти з урахуванням епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом
SARS-CoV-2, Міністерство культури та інформаційної політики України.
Звернення
переглянути

Запущено державний просвітницький портал «stop-sexting»

Побачили в інтернеті матеріали, що зображують сексуальні стосунки з дітьми? Спеціально для цього на державному порталі stop-sexting.in.ua є інтерфейс повідомлення. Просто повідомте про такий контент – держава його заблокує, а якщо вдасться, і видалить. Більше...

Запобігання ґендерному насильству та жорстокому поводженню з дітьми скачать

Пам’ятка для батьків та дітей щодо збереження життя і здоров’я дітей.

Порушення щодо придбання канцтоварів:

1.        Зошити та канцтовари лише ті, що дозволені для використання в навчальних закладах.

2.       Не сертифіковані канцтовари можуть призвести до різних захворювань, викликати алергічні реакції.

Поведінка на дорозі:

1.        Дорога – це завжди небезпека. Не грайся поблизу проїжджої частини.

2.         Не перевозь молодшого братика чи сестричку через дорогу на санчатах, тримай за руку.

3.         Не катайся на велосипеді, скейті, скутері на проїжджій  частині дороги. Виконуй Правила дорожнього руху.

4.        Ніколи не ходи по краю тротуару.

5.        Запам’ятай: якщо ти бачиш автомобіль, який гальмує неподалік від тебе, то відійди від нього якнайдалі й у жодному випадку не сідай до незнайомого водія.

6.        Якщо водій виявився наполегливий,  підійди до будь-якого будинку, помахай  рукою і поклич «маму» чи «тата».

Небезпечні пустощі:

1.        Не чіпай в жодному разі пігулки чи інші незнайомі речі.

2.        Не ковтай і не грайся з дрібними предметами.

3.         Не грайся з патронами та іншими вибуховими предметами; не розпалюй вогнище і не кидай в нього ніяких предметів.

4.        Не грайся з піротехнікою.

5.        Запам’ятай: не можна засовувати в розетки сторонні предмети.

6.         Не вмикай газ, не грайся з сірниками.

7.        Не катайся на ліфті без супроводу дорослих.

Дитина вдома одна:

1.        Ніколи не відчиняй двері  не спитавши хто прийшов.

2.         Не відчиняй двері на відповідь : «Це я!», попроси гостя назватися.

3.         У випадку, якщо непроханий гість просить зробити телефонний дзвінок, нехай назве номер, сам зателефонуй і скажи йому, що тобі відповіли.

4.         Під час гри не використовуй гострі та інші небезпечні предмети.

Безпека в громадському місці:

1.        Коли їдеш у громадському транспорті  або йдеш до крамниці не тримай мобільний телефон чи гаманець у кишені, де їх легко дістане злочинець.

2.         Не рахуй гроші в людному місці, навіть якщо тобі здається, що на тебе ніхто не дивиться.

3.        Не клади всі гроші разом.

4.        Не гуляй на вулиці пізно  ввечері ( в літній період після 20.00 години, взимку після 18.00 години). Батьки або  рідні дорослі люди повинні зустрічати дитину з навчальних та позашкільних  занять .

Попередження щодо надмірного захоплення переглядом телепередач та  заняттями на комп’ютері

1.        Перегляд телепередач понад 3 годин на день викликає у дітей та підлітків стійкі симптоми нервового та психічного розладу, виснаження нервової системи

2.        Запам’ятай: «голубий екран» впливає на погіршення зору та осанки.

3.         Під час занять на комп’ютері через кожну годину занять треба робити 15- хвилин гімнастику.

4.         Заняття на комп’ютері викликає запалення очей, високий ступінь фізичного виснаження, нервове напруження,  маніакальну залежність від віртуального світу глобальних мереж.

Попередження захворювання на гострі респіраторні інфекційні захворювання.

1.        Уникай контакту з особами, які мають прояви інфекції.

2.         Не відвідуй місця великого скупчення  людей.

3.        Не забувай часто мити руки з милом, не торкайся очей, носа або рота немитими руками.

4.         Уникай обіймів, поцілунків і рукостискань.

5.         Прикривай ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж  після використання потрібно викинути.

6.         При перших ознаках захворювання повідом про це батьків, вчителя (вихователя) або іншу дорослу особу.

7.        При перших ознаках захворювання дитину потрібно покласти у ліжко і викликати лікаря; виділити індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни.