Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 23.04.2021, 13:43
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Фінансовий звіт

"Гаряча лінія"

Інклюзія

Годинник

Комишня:

Пошук

Зворотній зв'язок

Ми на карті району

Комишня
Комишня на карті Миргородського району

Друзі сайту

Календар

Святковий календар. Спілкуємося українською мовою

ЗНО 2018

Шкільне лісництво

ВІДНОВЛЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ!

       Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з Державним агентством лісових ресурсів започатковують нову Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом».

        У рамках акції відбудуться заходи, основна мета яких відновлення українських лісів. Учасники шкільного лісництва Комишнянського закладу загальної середньої освіти  І – ІІІ ступенів почали з меншого - відновили насадження біля пам'ятника Невідомому солдату. Найважливіше – це виховання у підростаючого покоління  шанобливого ставлення до природи, поліпшення екологічної ситуації у країні й не важливо, з чого починати. В акції взяли участь учні 7 класу: Білан Артем, Ботуз Анастасія, Латюк Анастасія, Умниченко Марія, Пестич Андрій, Кулик Станіслав і учениця 2 класу Попик Дар'я.  Кожен з нас має можливість зробити добру справу. Долучайтеся!

 

День працівників лісу - 2020 переглянути

 

Майбутнє лісу у наших руках!

Практичне заняття «Технологія валки лісу»

Цікаво і змістовно члени шкільного лісництва провели виїзне заняття під керівництвом Кобця Івана Михайловича. Воно відбулося на території суцільної рубки – заготівлі спілого лісу. Помічник лісничого пояснив, як проводиться бусольна зйомка наділу лісу.

 Разом із гуртківцями визначили, де ці наділи знаходяться на карті лісів господарства.

Іван Михайлович показав, як проводять позначення меж вирубки .

Учні самостійно спробували ставити клеймо на дереві для позначення межі вирубок .

Ознайомилися з нелегкою професією вальника лісу, а якщо простіше - то лісоруба. Як вправно працювати пилкою розповів і показав вальник 6 розряду, майстер своєї справи Бородавка Руслан.

До зимових свят приміщення школи сяяло витинанками на вікнах,

різдвяними вінками на дверях,

фотозоною з каміном і ялинкою у вестибюлі.

У рамках щорічної акції «Збережи ялинку» учні дізналися,

як можна перевірити легальність продажу ялинок.

Також юні лісівники шкільного лісництва поділились

інформацією про кримінальну відповідальність за самовільну вирубку дерев.

Провели конкурс на виготовлення ялинки без використання природніх матеріалів.

Найактивніші учасники – учні 1 і 4 класів.

Переможцями стали учениця 1 класу Донченко Єва та учень 4 класу Демченко Дмитро.

Уже котрий рік члени Комишнянського шкільного лісництва не лише беруть активну участь у Всеукраїнській акції «Годівничка», а є її ініціаторами. Мета акції - привернути увагу учнівської молоді до життя зимуючих пернатих і необхідності їх підгодівлі у складний для них час. Робота наших юних лісівників не припиняється ніколи. До неї долучається все більша кількість дітей.

Птахи! Їх можна побачити і почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах або просто на вулиці.

Птахи — це пісня і політ. Це голоси наших лісів, полів. Гір та пустель. Їхні пісні звучать на Землі цілий рік. Їхні голоси ми чуємо вдень і вночі.

Птахи — частина природи, без них її краса була б неповною.

Птахи — вірні наші помічники, захисники лісів, полів, садів.

Тому птахів треба охороняти й берегти. Про них треба піклуватися і допомагати у скрутні хвилини. Саме тому в нашій школі проводяться такі заходи.

 

В рамках проекту "Чисте довкілля -  здорова нація"

 

Дослідження

Спостереження

Під час заняття шкільного лісництва у лісі учні провели декілька фенологічних спостережень.

Неподалік від місця підгодовування тварин знайшли дерева, у яких обгризена кора на відстані близько одного метра від землі.

Лісник нам пояснив, що це зробили дикі кабани.

Вони таким чином борються з нашкірними паразитами. Після того, як тварина обгризе кору, потече сік, лікуються від шкідників.

 Тому й труться об стовбур.

Обстежили стежки, якими тварини приходять до годівниць. Виявили сліди кабанів, кіз, косуль. Також багато слідів птахів.

Неподалік виявили нору лисиці. Дослідили кількість виходів з лігва та напрямок руху тварини, коли вона виходить на полювання.

Лісова їдальня

Для учнів, членів шкільного лісництва, керівник Кобець Іван Михайлович організував і провів цікаву екскурсію.

Відвідали спеціально відведені місця в лісі, де підгодовують лісових мешканців.

У лісовій їдальні є годівниці для сіна і для зерна. З цікавістю учні розглядали солянки для тварин.

Обстежили стежки, якими тварини приходять до годівниць. Виявили сліди кабанів, кіз, косуль.

Діти під час подорожі не тільки дізналися багато нової і цікавої інформації,

а й залишили для лісових мешканців смачні гостинці – качани кукурудзи, сіно, перемелені зернові відходи.

Практичне заняття

Вимірювання діаметра дерева з допомогою спеціальної вилки. Пояснив правила користування приладом помічник лісничого Кобець І. М.

Практичне заняття.

Ознайомлення з картами – планами лісонасаджень Комишнянського лісового господарства ДП «Миргородський лісгосп».

Учні розглянули три різні види карт – планів.

Вивчили позначення, навчилися орієнтуватися по цих картах, проаналізували, які види насаджень є на території місцевого господарства.

               Нещодавно, на одному з занять члени шкільного лісництва ознайомилися з виробничим процесом у лісовому господарстві.

На території першим учнів зустрів головний лісничий Козак О.

               Екскурсію провів Кобець Іван Михайлович, вона пройшла цікаво і змістовно.

Учні побачили весь процес виготовлення фрези паркетної починаючи з розпилювання деревини, потім обробка парафіном і пакування.

Іван Михайлович пояснив, як на виробництві здійснюється глибокий і безвідходний процес.

Відпрацьовані матеріали використовуються для котельні у сушарні.

Члени шкільного лісництва: Голомис Аліна, Косинська Альона, Бабенко Родіон, Діденко Станіслав, Манько Максим привітали працівників лісового господарства з новорічними святами.

       Вітали також працівника лісового господарства Рудченка Олександра Миколайовича з ювілеєм – 60 – річчям.

Помічник лісничого Кобець Іван Михайлович подякував за привітання та пригостив учнів солодощами.

 

Скориставшись запрошенням жителів селища

родини Воловиків Валерія Миколайовича і Людмили Миколаївни, у садибі яких росте могутній дуб,

учні школи із сумлінням та ентузіазмом долучились до збирання жолудів.

Це вагома допомога працівникам лісового господарства, які збирають жолуді на насіння, аби потім садити нові дерева.

Члени шкільного лісництва впродовж двох днів роботи зібрала чималу кількість насіння дуба.

1 квітня - День зустрічі птахів

Зараз друга половина березня. Весна цього року видалася сніжна, затяжна. Випадали і рясні дощі, й снігові заметілі не забували нас. Але ми з нетерпінням чекаємо, коли до нас у сади, парки та ліси знову прилетять старі знайомі – шпаки, ці милі, веселі, товариські птахи, перші перелітні гості, радісні вісники весни. Багато сотень кілометрів потрібно їм летіти зі своїх зимових становищ, з півдня Європи, з Малої Азії, з північних областей Африки. Декому доведеться подолати більше трьох тисяч кілометрів. Багато хто пролетять над морями: Середземним або Чорним. Скільки пригод і небезпек на шляху: дощі, бурі, щільні тумани, градові хмари, хижі птахи, постріли жадібних мисливців. Скільки неймовірних зусиль повинна докласти для такого перельоту маленька істота, вагою близько 75 грам. Немає серця в стрільців, що знищують птаха під час важкого шляху, коли, підкоряючись могутньому заклику природи, він прагне в місце, де вперше проклюнувся з яйця та побачив сонячне світло й зелень.

У тварин багато своєї, незрозумілої людям мудрості. Птахи особливо чуйні до змін погоди й задовго вгадують їх, але часто буває, що перелітних мандрівників на середині безкрайого моря раптом застигне ураган, нерідко зі снігом. До берегів далеко, сили ослаблені далеким польотом… Тоді гине вся зграя, за винятком малої частки найбільш сильних. Щастя для птахів, якщо зустрінеться їм у ці жахливі хвилини морське судно. Цілою хмарою опускаються вони на палубу, на снасті, на борти, довіряючи в небезпеці своє маленьке життя людині. Та суворі моряки ніколи не скривдять їх, не образять їхньої трепетної довірливості. Морське повір’я говорить, що неминуче нещастя загрожує тому кораблю, на якому був убитий птах, що просив притулку.

Шпаки – птахи дружні. В разі небезпеки вони збираються по кілька особин, голосно кричать і намагаються відігнати ворога. Вони вміють за себе постояти. Не раз люди спостерігали, як повернувшись із вирію шпаки виганяють зі своїх шпаківень непроханих квартирантів – горобців. Коли вони добровільно не звільняють приміщення, то випроваджують їх силою. А слідом за ними викидають і їхні гнізда.

Шпак – дуже корисний птах. Дбаючи про їжу для себе і своїх шпаченят, він знищує велику кількість гусені, метеликів, жуків, слимаків, саранчі, хрущів. Виявивши в полі чи у лісі велике скупчення шкідників, вони зграями злітаються туди і не заспокояться, аж поки не знищать всіх. Вони нам все-таки ближче і зрозуміліше, ніж інші пернаті. Вже зовсім скоро ці чорні в цяточку птиці з'являться на газонах міських парків, у лісах і наших садах. Якщо ви подбали про будиночок для перелітніх друзів, то життя навколо вас стане більш насиченим та цікавим як зараз, так і в майбутньому.

Прилетівши з вирію шпаки охоче заселяють шпаківні, приготовлені для них людьми, або займають у лісі дупла, видовбані дятлами. В степу селяться в норах, у горах – в щілинах скель.

Шпака можна сміливо віднести до одного з найвідоміших у нашій країні птахів. У першу чергу цій популярності сприяють широкомасштабні шкільні кампанії з виробництва шпаківень, які пояснюються залучанням до охорони природи та корисністю птаха для народного господарства.

За традицією шпаківні прийнято розвішувати в Міжнародний день птахів, а саме – 1 квітня. Але з пташиної точки зору – це, мабуть, вже запізно. Адже їхні сімейні відносини будуються так: шпак-самець, майбутній глава сім'ї, прилітає заздалегідь, тижнів на дві-три раніше самочки. Він повинен знайти гніздову ділянку з вільним будиночком. Знайшовши відповідне житло, співає свою шлюбну пісню в надії на те, що прилетіла слідом подруга оцінить його «хазяйську хватку». Тому краще повісити шпаківню заздалегідь, і тоді офіційний День птахів щасливий шпак відзначатиме вже в новому житлі.

Члени шкільного лісництва вже приготували шпаківні для гніздування птахів. В цьому році під керівництвом помічника лісничого Кобця Івана Михайловича їх розмістили на території кордону в селі Попівка. Активні учасники акції Рудченко Олександр, Микулян Тетяна, Філонич Катерина, Ризун Павло, Тимофій Юрій.

   

 

Чекаємо з нетерпінням, прилітайте! Гнізда вас чекають…

Наталія Хазай

керівник шкільного лісництва

фото автора

ВІТАЄМО З СВЯТОМ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСУ!

У третю неділю вересня відзначається день, який присвячений турботливим господарям лісу. Люди своєю роботою збільшують багатство лісів, вони стежать за тим, щоб лісові ресурси були використані раціонально і за призначенням. Учні 8 класу привітали працівників Комишнянського лісового господарства з їх професійним святом.

В 2017 році День працівників лісу припадає на 17 вересня. Відповідно до Указу Президента України № 356/93 від 28.08.1993 святкується щорічно в третю неділю вересня.

Ліс - ось справжній, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету.

Саме тому учні нашої школи щорічно вітають їх з професійним святом. Цю традицію ми продовжили і цього року. Учні 8 класу разом з класним керівником Смагою В.Є. та музичним керівником Канцібер В.П. підготували для працівників лісу святковий концерт. Від імені всіх працівників Кобець І.М. вручив традиційно учням солодкий дарунок – торт.

Не варто забувати, що турбота та збереження цього природного національного скарбу наш спільний обов’язок, а не тільки професійний обов’язок лісництва. У професійне свято працівників лісу ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто не байдужий до проблем лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє його збереженню та примноженню, хто просто любить, береже і рятує ліс.

Зі святом!

 

Я саджаю ліс

Весна – найкраща пора року. В цей час оживає земля, пробуджується природа, повертаються птахи з дальніх країв. Тому, мабуть, у весняний період так багато пам’ятних днів, присвячених природі, довкіллю. Це і День Землі, День води,